| Upload Date | December 08 2025 01:43 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | Mac mini (2023) |
| Model ID | Mac14,3 |
| Motherboard | Mac14,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2691 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2555
366.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2584
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2658
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2653
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2405
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3402
16.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2553
204.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2523
78.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2376
71.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2433
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3214
100.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3154
242.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3030
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3202
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2128
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2819
89.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9870 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7752
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10701
64.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10012
205.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11176
257.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11511
156.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15194
74.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3393
271.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12538
388.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8327
249.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10015
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13357
415.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10528
809.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11803
346.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8111
80.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11251
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11270
356.8 Kpixels/sec |