| Upload Date | December 08 2025 01:40 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2303A |
| Model ID | vivo V2303A |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.86 GB |
| Single-Core Score | 1990 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1840
264.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1699
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2440
50.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2232
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1930
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2418
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1978
158.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1851
57.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2011
60.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1861
7.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2294
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1770
136.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2070
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1912
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1505
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2125
67.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3848
552.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5812
35.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7496
153.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7495
172.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6112
82.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7060
34.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2242
179.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5671
175.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4087
122.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4158
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7054
219.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3940
302.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5631
165.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4547
45.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6284
6.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6650
210.6 Kpixels/sec |