| Upload Date | December 08 2025 01:30 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 82YA |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2587 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2531
363.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2317
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2540
52.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2603
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2517
34.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2477
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2509
201.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2547
78.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2500
74.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3280
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3067
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2336
179.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2529
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3077
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2446
2.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2663
84.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14323 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8024
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16115
97.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16427
336.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18140
418.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17920
243.2 images/sec |
|
|
Clang
|
24870
122.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3275
262.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24005
743.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8223
246.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14694
60.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20423
635.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16082
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14497
425.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12114
120.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28422
27.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16940
536.4 Kpixels/sec |