| Upload Date | December 08 2025 01:30 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2723 |
| Model ID | OnePlus CPH2723 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2744 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2358
338.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2363
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3274
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2998
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2878
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3486
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1693
135.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2796
86.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2510
75.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2593
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2876
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3088
237.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3324
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3097
30.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2703
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2837
89.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7887 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5435
780.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9600
57.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7575
155.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9417
217.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11329
153.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14603
71.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1648
132.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11437
354.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7400
221.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6725
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8867
275.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6317
485.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7664
224.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8017
79.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13296
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9773
309.4 Kpixels/sec |