| User | ampsters |
| Upload Date | December 08 2025 01:26 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO F0GH017DIN |
| Motherboard | LENOVO 375A |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1215U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1980
284.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1908
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2016
41.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2061
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2102
28.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2179
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2246
179.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2151
66.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1981
59.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2704
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2426
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1773
136.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1999
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1895
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2129
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1972
62.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5483 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2538
364.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6125
36.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5583
114.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6449
148.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6369
86.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8905
43.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2171
173.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9248
286.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3237
96.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7458
30.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7210
224.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6062
466.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5521
162.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3905
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9806
9.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6615
209.4 Kpixels/sec |