| Upload Date | December 08 2025 01:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 82YA |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2602 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2536
364.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2458
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2515
51.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2592
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2498
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2444
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2470
197.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2499
77.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2542
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3275
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3119
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2381
183.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2565
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3114
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2443
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2778
88.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13601 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8321
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16214
97.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15078
308.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16553
381.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17106
232.2 images/sec |
|
|
Clang
|
21932
108.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3295
263.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20791
644.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8637
258.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15548
64.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18630
579.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14442
1.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13867
406.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11628
115.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22958
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16569
524.6 Kpixels/sec |