| Upload Date | December 08 2025 01:10 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | samsung SC-56C |
| Model ID | samsung SC-56C |
| Motherboard | a23ex |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6833V/NZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.20 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.49 GB |
| Single-Core Score | 511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
501
72.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
435
2.62 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
574
11.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
600
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
547
7.42 images/sec |
|
|
Clang
|
599
2.95 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
472
37.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
567
17.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
403
12.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
474
1.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
664
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
321
24.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
570
16.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
518
5.14 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
500
483.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
519
16.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1640 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1073
154.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2074
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2389
48.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2600
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2119
28.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2725
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
479
38.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2913
90.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
762
22.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1063
4.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2689
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
914
70.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1873
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1410
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2496
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1875
59.4 Kpixels/sec |