| Upload Date | December 08 2025 01:08 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B850M-X WiFi R2.0 |
| Motherboard | ASRock B850M-X WiFi R2.0 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5517 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3222 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3189
458.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2574
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3268
66.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3086
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3112
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2994
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3257
260.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2996
92.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3421
102.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4285
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3722
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3595
276.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3644
106.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3431
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2719
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3175
100.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15470 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9754
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16947
102.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14303
292.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19609
452.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20292
275.4 images/sec |
|
|
Clang
|
24565
121.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4246
340.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24068
745.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9707
290.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18223
75.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20623
641.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20528
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16262
477.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11288
112.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27241
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17328
548.7 Kpixels/sec |