| Upload Date | December 08 2025 01:03 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24+ |
| Model ID | samsung SM-S926N |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 1983 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1874
269.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1927
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2298
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2224
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1817
24.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2392
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1899
152.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1864
57.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2137
63.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1811
7.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2177
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1855
142.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2023
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1902
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1450
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2079
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5551
797.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8208
49.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9555
195.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9090
209.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8042
109.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9070
44.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2220
177.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8174
253.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5479
163.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5776
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8823
274.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5126
394.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6629
194.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5988
59.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7337
7.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8190
259.3 Kpixels/sec |