| Upload Date | December 08 2025 12:44 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 3420 |
| Motherboard | Dell Inc. 014WMV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.38 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 645 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
626
89.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
634
3.82 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
738
15.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
649
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
631
8.57 images/sec |
|
|
Clang
|
634
3.12 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
631
50.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
511
15.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
688
20.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
821
3.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
755
23.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
531
40.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
635
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
792
7.86 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
478
462.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
727
23.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2423 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2039
292.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3037
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2925
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2907
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2874
39.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2861
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
790
63.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2556
79.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2016
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2771
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3257
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2077
159.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2576
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2693
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2564
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2989
94.6 Kpixels/sec |