| Upload Date | December 08 2025 12:40 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | INTEL |
| Motherboard | INTEL X99-D4-V5 BSF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2667 v4 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1222
175.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1416
8.53 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1337
27.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1324
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
934
12.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1267
6.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1113
89.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1289
39.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
442
13.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1486
6.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1773
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1174
90.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1262
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1514
15.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1230
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1355
42.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4239
608.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9711
58.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7577
155.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9959
229.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7168
97.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11343
55.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1473
118.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11901
368.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2711
81.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7583
31.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10984
341.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7768
597.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7422
217.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6029
59.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13202
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8564
271.1 Kpixels/sec |