| User | ampsters |
| Upload Date | December 08 2025 12:36 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7000 |
| Motherboard | Dell Inc. 0FG47G |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4388 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2493 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2340
336.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2232
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2428
49.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2349
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2354
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2432
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2438
195.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2456
76.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2449
73.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3216
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3009
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2268
174.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2474
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2990
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2408
2.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2725
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11192 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6788
974.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12425
74.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13029
266.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12827
295.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14298
194.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15548
76.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3196
255.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15998
495.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7482
223.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13247
54.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15330
477.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12028
924.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10746
315.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10926
108.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18515
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13797
436.8 Kpixels/sec |