| Upload Date | December 08 2025 12:31 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Shenzhen DOKE electronic co.,LTD MP100 |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7430U with Radeon Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4339 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1915 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2058
295.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1694
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1888
38.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1933
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1793
24.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1923
9.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1967
157.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2019
62.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1001
30.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2567
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2682
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1848
142.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2250
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2323
23.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1821
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2106
66.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7118 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5541
795.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8818
53.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7382
151.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8470
195.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7918
107.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9432
46.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2487
199.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10530
326.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3197
95.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8071
33.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10804
336.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8077
621.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7910
232.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6111
60.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11775
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8447
267.4 Kpixels/sec |