| Upload Date | December 08 2025 12:31 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OPPO CPH2729 |
| Model ID | OPPO CPH2729 |
| Motherboard | volcano |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.21 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.17 GB |
| Single-Core Score | 987 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
885
127.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
919
5.54 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1184
24.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1170
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1024
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
967
4.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1011
81.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1044
32.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
958
28.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
976
4.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1173
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
697
53.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1051
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
845
8.38 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
858
830.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1064
33.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1680
241.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3347
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3924
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4704
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3621
49.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4345
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1188
95.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4878
151.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1919
57.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2651
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4282
133.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2110
162.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3122
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2359
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4229
4.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3898
123.4 Kpixels/sec |