| Upload Date | December 08 2025 11:59 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ZenBook UX434DA_UM433DA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX434DA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3441 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 13.95 GB |
| Transfer Rate | 1866 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1037 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1283
184.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1154
6.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1141
23.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1205
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
778
10.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1048
5.16 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
935
74.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1234
38.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
404
12.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1030
4.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1671
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
932
71.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1133
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1148
11.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1231
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1164
36.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2090
300.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3637
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3746
76.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4261
98.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2710
36.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4031
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1167
93.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5138
159.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1157
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3271
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5654
175.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3418
262.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3975
116.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3235
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5629
5.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3854
122.0 Kpixels/sec |