| Upload Date | December 08 2025 11:42 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux Mint 22.2 |
| Model | MSI MS-7A20 |
| Motherboard | MSI X99A GAMING PRO CARBON (MS-7A20) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6850K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 46.94 GB |
| Single-Core Score | 1279 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1193
171.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1460
8.80 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1449
29.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1452
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
978
13.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1464
7.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1311
105.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1510
46.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
512
15.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1534
6.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1968
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1021
78.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1361
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1588
15.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1496
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1232
39.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4855 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2974
427.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6722
40.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8077
165.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4687
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2201
29.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5899
29.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1532
122.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9651
299.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1862
55.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7326
30.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10924
339.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3927
301.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5010
147.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4264
42.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11983
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9378
296.9 Kpixels/sec |