| Upload Date | December 08 2025 11:41 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | motorola motorola edge 50 ultra |
| Model ID | motorola motorola edge 50 ultra |
| Motherboard | ctwo |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.12 GB |
| Single-Core Score | 1977 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1654
237.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1656
9.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2408
49.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2378
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1922
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2475
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1874
150.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1996
61.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2067
61.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1908
7.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2279
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1536
118.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2048
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1883
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1533
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2160
68.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5141 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3566
512.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4919
29.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7699
157.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7741
178.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6228
84.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6107
30.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1908
152.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6934
214.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3992
119.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4104
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7233
225.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3647
280.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5349
157.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4989
49.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6287
6.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6765
214.2 Kpixels/sec |