| Upload Date | December 08 2025 11:30 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X8 |
| Model ID | OPPO PKB110 |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.02 GB |
| Single-Core Score | 2540 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1924
276.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1911
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2967
60.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2642
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2521
34.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3210
15.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2383
190.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2496
77.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3146
94.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2516
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2968
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2208
169.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2862
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2572
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2030
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2797
88.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7555 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5309
762.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7883
47.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11455
234.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9498
219.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9016
122.4 images/sec |
|
|
Clang
|
12085
59.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2654
212.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10125
313.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6517
195.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6982
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10340
321.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5117
393.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8117
238.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5980
59.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6775
6.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10288
325.8 Kpixels/sec |