| Upload Date | December 08 2025 11:18 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5690 |
| Motherboard | Dell Inc. 07F0DX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.46 GB |
| Transfer Rate | 7264 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2481 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2435
349.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2163
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2453
50.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2490
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2431
33.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2355
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2442
195.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2522
78.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2476
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3048
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2963
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2188
168.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2434
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2618
26.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2453
2.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2650
83.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9787
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16046
96.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14258
291.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17463
402.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16281
221.0 images/sec |
|
|
Clang
|
22151
109.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3186
255.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22255
689.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9549
285.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13068
54.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18787
584.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13706
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12666
371.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12916
128.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22242
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16156
511.5 Kpixels/sec |