| Upload Date | December 08 2025 11:14 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | INTEL |
| Motherboard | INTEL X99-D4-V5 BSF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2667 v4 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1219 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1232
176.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1424
8.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1372
28.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1319
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
955
13.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1273
6.27 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1170
93.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1353
41.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
459
13.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1543
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1818
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1205
92.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1284
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1543
15.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1267
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1392
44.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6865 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4291
616.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9542
57.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7533
154.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9966
229.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7299
99.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11187
55.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1497
119.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11915
369.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2728
81.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7606
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11089
345.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7822
601.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7346
215.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6178
61.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12935
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8118
257.1 Kpixels/sec |