| Upload Date | December 08 2025 11:12 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Firefly 15 G7 Mobile Workstation |
| Motherboard | HP 8724 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10610U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4919 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1328 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 989 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1020
146.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1247
7.51 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1163
23.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1134
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
772
10.5 images/sec |
|
|
Clang
|
998
4.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
857
68.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
946
29.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
444
13.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1353
5.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1376
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
926
71.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1143
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1188
11.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
930
900.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1122
35.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4039 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1749
251.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5535
33.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4215
86.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5892
135.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4376
59.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5884
29.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1737
139.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6364
197.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1791
53.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5222
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5987
186.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4135
317.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4437
130.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3308
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6576
6.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4785
151.5 Kpixels/sec |