| Upload Date | December 08 2025 11:07 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Bazzite |
| Model | ZOTAC ZOTAC GAMING ZONE |
| Motherboard | PC Partner Limited G0A1W |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8840U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 9.47 GB |
| Single-Core Score | 1674 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1401
201.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1424
8.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1690
34.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1559
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1724
23.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1853
9.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1824
146.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1699
52.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1764
52.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2135
8.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2067
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1112
85.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1771
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1713
17.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1712
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1726
54.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9368 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5053
725.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10369
62.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9740
199.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11635
268.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12256
166.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16924
83.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2215
177.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15724
487.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5914
177.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10856
44.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12917
401.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8982
690.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8513
249.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8015
79.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19250
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11889
376.4 Kpixels/sec |