| Upload Date | December 08 2025 10:45 AM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2001 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1703
244.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1710
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2436
49.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2352
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1955
26.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2451
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1775
142.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1959
60.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2129
63.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1922
7.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2314
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1757
135.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2101
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1900
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1584
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2138
67.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6214 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4273
613.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6379
38.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9503
194.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8340
192.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7556
102.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7315
36.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2049
164.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8773
271.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4954
148.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5136
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8026
249.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4714
362.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6905
202.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5783
57.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7523
7.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8951
283.4 Kpixels/sec |