| Upload Date | December 08 2025 10:34 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2425 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2235
321.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2286
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2359
48.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2396
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2134
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3136
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2241
179.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2301
71.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2086
62.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2100
8.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2921
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3052
234.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2666
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3141
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1984
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2554
80.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4915
705.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7410
44.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6246
127.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6550
151.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6184
83.9 images/sec |
|
|
Clang
|
9048
44.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2701
216.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6522
202.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4882
146.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5125
21.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7777
242.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6126
471.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6323
185.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6094
60.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6094
5.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5992
189.7 Kpixels/sec |