| Upload Date | December 02 2025 04:17 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy Tab S8 Ultra |
| Model ID | samsung SM-X900 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1276 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1371
196.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1321
7.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1757
36.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1617
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1476
20.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1618
7.97 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1129
90.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1220
37.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1313
39.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1133
4.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1287
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
801
61.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1202
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1104
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
831
803.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1153
36.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3599 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2213
317.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4561
27.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4890
100.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5029
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4070
55.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4327
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1417
113.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4681
145.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2985
89.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2906
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5209
162.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2281
175.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3759
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3732
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4553
4.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4446
140.8 Kpixels/sec |