| User | Siedru |
| Upload Date | December 02 2025 04:14 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2624 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2453
352.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2519
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2619
53.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2578
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2320
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3285
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2512
201.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2276
68.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2356
9.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3115
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3216
247.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3015
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3148
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2072
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2778
87.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10180 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7914
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10799
65.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11518
235.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12006
276.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11741
159.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16386
80.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3294
263.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12562
389.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8342
249.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10080
41.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13243
412.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10875
836.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12281
360.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8810
87.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11484
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11242
355.9 Kpixels/sec |