| User | Jaybo |
| Upload Date | December 02 2025 03:50 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | LENOVO 20CM001VGE |
| Motherboard | LENOVO 20CM001VGE |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 61 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2694 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Broadwell-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 851 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
845
121.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1078
6.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
931
19.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
950
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
721
9.78 images/sec |
|
|
Clang
|
936
4.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
847
67.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1010
31.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
348
10.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1152
4.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1343
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
735
56.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
894
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1104
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
933
903.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
522
16.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
793
113.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1788
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1428
29.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1699
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1243
16.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1963
9.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
643
51.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2191
67.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
617
18.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1913
7.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2359
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1333
102.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1626
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1847
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2289
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1880
59.5 Kpixels/sec |