| User | pwhiteme |
| Upload Date | December 02 2025 03:44 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B550 GAMING PLUS (MS-7C56) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4646 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2174
312.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1901
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1945
39.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1922
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1915
26.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2022
9.96 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2009
160.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2079
64.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1116
33.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2833
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2633
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2245
172.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2362
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2363
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1900
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2237
70.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5158
740.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10061
60.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6697
137.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6553
151.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9477
128.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11812
58.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2275
182.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13649
422.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3830
114.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9710
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9789
304.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10683
821.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8262
242.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5346
53.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15626
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8729
276.4 Kpixels/sec |