| User | bakhuzai |
| Upload Date | December 02 2025 03:39 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B550M-PLUS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2155 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2324
333.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2016
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2185
44.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2079
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1959
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2127
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2129
170.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2199
68.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1151
34.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2937
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2966
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2325
178.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2505
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2636
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1957
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2405
76.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8634 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5993
860.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11142
67.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7822
160.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10076
232.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10517
142.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12976
63.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2754
220.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13914
431.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4061
121.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10160
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11251
350.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11169
858.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9526
279.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6477
64.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15562
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10234
324.0 Kpixels/sec |