| User | Siedru |
| Upload Date | December 02 2025 03:35 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.7.6 (Build 22H625) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2017) |
| Model ID | iMac18,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-BE088AF8C5EB4FA2 iMac18,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1502 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1428
205.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1807
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1528
31.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1653
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1210
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1595
7.86 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1361
109.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1473
45.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
715
21.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2269
9.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2008
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1462
112.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1608
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1768
17.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1399
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1973
62.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3146
451.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7347
44.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5668
116.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7179
165.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5038
68.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7423
36.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1872
149.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7113
220.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2329
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6995
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8143
253.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5229
402.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5598
164.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5218
51.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7421
7.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7175
227.2 Kpixels/sec |