| User | magheliwi2 |
| Upload Date | December 02 2025 03:26 PM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H610M H V2 DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H610M H V2 DDR4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2288 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2159
310.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2174
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2175
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2248
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2178
29.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2140
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2235
179.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2168
67.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2228
66.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2890
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2762
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2091
160.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2253
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2909
28.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2144
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2492
78.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9648 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5311
762.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11238
67.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10793
220.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10394
239.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12387
168.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13894
68.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2859
228.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14313
443.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6214
185.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12020
49.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13338
415.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10899
837.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9622
282.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8828
87.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16430
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11791
373.3 Kpixels/sec |