| Upload Date | December 02 2025 03:22 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ZenBook UX462DA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX462DA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3832 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 13.95 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 910 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1029
147.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1042
6.28 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1027
21.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1005
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
742
10.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1057
5.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
968
77.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1086
33.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
268
8.01 images/sec |
|
|
Background Blur
|
882
3.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1272
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
759
58.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1060
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1074
10.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1136
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1063
33.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2109
302.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3151
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3314
67.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4115
94.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2981
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3893
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1070
85.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4804
148.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1121
33.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3048
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4168
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3139
241.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4174
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2504
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5053
4.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3400
107.6 Kpixels/sec |