| Upload Date | December 02 2025 03:20 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83L0 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5387 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.59 GB |
| Transfer Rate | 8378 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2834 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2586
371.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2284
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2928
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2763
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3003
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2825
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3271
262.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2874
89.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2752
82.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3324
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3175
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2644
203.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2953
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2748
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2512
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3054
96.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17520 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10341
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18600
112.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21822
446.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21603
498.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21890
297.1 images/sec |
|
|
Clang
|
29112
143.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3929
314.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27780
860.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12773
382.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17296
71.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23482
730.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17165
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17367
509.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16138
160.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30573
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21936
694.5 Kpixels/sec |