| Upload Date | December 02 2025 03:16 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4277 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3562
511.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3612
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4415
90.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3862
89.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3800
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4872
24.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4029
322.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3701
114.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6231
186.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4487
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4431
137.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5169
397.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4950
145.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4813
47.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3670
3.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4111
130.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17930 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12916
1.81 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18314
110.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20915
428.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18771
432.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20788
282.1 images/sec |
|
|
Clang
|
27910
137.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5289
423.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21759
674.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17644
528.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19112
79.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22565
702.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18608
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21677
636.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17119
169.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22439
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20015
633.7 Kpixels/sec |