| User | mdcoutinho |
| Upload Date | December 02 2025 02:29 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ProArt PX13 HN7306WU_HN7306WU |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. HN7306WU |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3431 MHz |
| Codename | Strix Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.12 GB |
| Transfer Rate | 1868 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2926 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2746
394.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2095
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2935
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2894
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2918
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2852
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3182
254.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2846
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3117
93.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3782
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3449
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2641
203.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3444
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3227
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2554
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2949
93.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8508
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15003
90.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15080
308.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17833
411.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20362
276.3 images/sec |
|
|
Clang
|
22513
110.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3993
319.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21522
666.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8900
266.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15064
62.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20505
638.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15710
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16604
487.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12656
125.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28833
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18389
582.2 Kpixels/sec |