| User | matthews12882 |
| Upload Date | December 02 2025 02:28 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7050 |
| Motherboard | Dell Inc. 0NW6H5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1219 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1152
165.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1394
8.40 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1441
29.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1336
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1017
13.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1334
6.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1181
94.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1110
34.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
564
16.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1702
7.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1609
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1152
88.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1291
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1593
15.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1057
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1496
47.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4321 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2693
386.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5831
35.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5228
107.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6011
138.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4143
56.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5799
28.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1480
118.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5562
172.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1918
57.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5765
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6692
208.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4271
328.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4837
141.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4915
48.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5687
5.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5591
177.0 Kpixels/sec |