| Upload Date | December 02 2025 02:23 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83L0 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.59 GB |
| Transfer Rate | 8378 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2548
365.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2263
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2889
59.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2691
62.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2965
40.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2844
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3218
257.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2868
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2810
84.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3323
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3169
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2495
191.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2927
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2716
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2485
2.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3053
96.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17252 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9954
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18086
109.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21026
430.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22914
528.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22349
303.3 images/sec |
|
|
Clang
|
28167
138.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3913
313.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26855
832.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12477
373.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17141
70.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22887
712.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16712
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17299
507.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16388
162.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28848
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21286
674.0 Kpixels/sec |