| Upload Date | December 02 2025 02:19 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic7 Pro |
| Model ID | HONOR PTP-AN10 |
| Motherboard | PTP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.89 GB |
| Single-Core Score | 2731 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2150
308.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2217
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3068
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2896
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2758
37.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3480
17.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2310
185.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2625
81.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3003
89.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2414
9.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2795
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2916
224.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3229
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3210
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2510
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2675
84.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8069 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5518
792.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8434
50.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9769
200.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9764
225.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9458
128.4 images/sec |
|
|
Clang
|
11558
56.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2583
206.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10237
317.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6825
204.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6868
28.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10988
341.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8280
636.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8959
262.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7642
75.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11202
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9634
305.0 Kpixels/sec |