| Upload Date | December 02 2025 01:01 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | meizu MEIZU 21 Pro |
| Model ID | meizu MEIZU 21 Pro |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.89 GB |
| Single-Core Score | 2204 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1972
283.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1960
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2692
55.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2564
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2045
27.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2797
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2149
172.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2115
65.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2300
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2024
8.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2493
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1981
152.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2229
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2057
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1661
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2283
72.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4944
710.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7921
47.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9276
189.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8741
201.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7589
103.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8829
43.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2492
199.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8477
262.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5163
154.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5562
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8299
258.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5205
400.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7020
206.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5777
57.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7216
6.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8108
256.7 Kpixels/sec |