| User | danh09 |
| Upload Date | December 02 2025 12:58 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Aspire AL15-41P |
| Motherboard | LN CTE_NB_AL156P1_LC |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 1413 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 547 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
645
92.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
641
3.86 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
530
10.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
570
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
482
6.54 images/sec |
|
|
Clang
|
516
2.54 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
442
35.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
538
16.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
290
8.68 images/sec |
|
|
Background Blur
|
763
3.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
762
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
490
37.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
571
16.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
763
7.57 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
530
513.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
621
19.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2898 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1970
283.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4099
24.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2841
58.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3791
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3305
44.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4631
22.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
551
44.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4993
154.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1440
43.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3531
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4292
133.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3114
239.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2926
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2471
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5958
5.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3601
114.0 Kpixels/sec |