| Upload Date | December 02 2025 12:22 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 |
| Model ID | samsung SM-S911N |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 2028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1842
264.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1766
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2514
51.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2753
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1945
26.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2489
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1927
154.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1957
60.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2002
59.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1812
7.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2316
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1650
126.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2019
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1935
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1567
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2014
63.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3820
548.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5989
36.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7473
153.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7934
183.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6032
81.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7063
34.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2173
174.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6824
211.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4035
120.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4442
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7137
222.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4023
309.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5377
157.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5221
51.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6203
6.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6224
197.1 Kpixels/sec |