| User | Nemo_outis |
| Upload Date | December 02 2025 11:59 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7920 Tower |
| Motherboard | Dell Inc. 060K5C |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Gold 6226 |
| Topology | 2 Processors, 24 Cores, 48 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 24 Cores |
| Maximum Frequency | 682529560461312 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Cascade Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 19.2 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 255.51 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1180 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1156
166.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1136
6.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1257
25.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1197
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1205
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1374
6.77 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1192
95.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1035
32.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1107
33.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1408
5.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1366
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
965
74.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1213
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1221
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
973
941.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1167
37.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10934 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5404
776.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13842
83.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15031
307.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11935
275.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15988
217.0 images/sec |
|
|
Clang
|
27713
136.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1486
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19608
607.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6588
197.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6814
28.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17474
543.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9877
759.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10287
301.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9539
94.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27346
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15606
494.1 Kpixels/sec |