| Upload Date | December 02 2025 11:30 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo iPA2453 |
| Model ID | vivo iPA2453 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.03 GB |
| Single-Core Score | 1924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1608
231.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1582
9.53 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2336
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2236
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1857
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2409
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1915
153.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1933
59.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2009
60.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1873
7.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2198
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1441
110.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2045
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1888
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1493
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2123
67.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4884 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3139
450.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4718
28.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7196
147.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6899
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5919
80.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6225
30.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2117
169.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6873
213.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3666
109.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3788
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6728
209.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3158
242.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5176
151.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4994
49.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5639
5.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6430
203.6 Kpixels/sec |