| User | Jaybo |
| Upload Date | December 02 2025 11:16 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Education (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 15-df1xxx |
| Motherboard | HP 863E |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4480 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.71 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1458 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1362
195.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1708
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1646
33.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1611
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1236
16.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1613
7.95 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1369
109.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1353
41.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
666
19.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2006
8.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1977
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1486
114.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1557
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1792
17.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1302
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1737
55.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4898 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2994
430.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7348
44.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5833
119.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5544
127.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4796
65.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7060
34.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1622
129.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6788
210.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2038
61.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5958
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7842
244.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5487
421.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5698
167.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4865
48.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7602
7.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6107
193.4 Kpixels/sec |