| User | akramalhawsawi |
| Upload Date | December 02 2025 11:03 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A354) |
| Model | Mac15,12 |
| Model ID | Mac15,12 |
| Motherboard | Mac15,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2815 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2608
374.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2562
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2807
57.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2754
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2547
34.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3329
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2552
204.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2689
83.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2361
70.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2649
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3463
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3159
242.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3498
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3534
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2504
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2989
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10365 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8693
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12004
72.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11617
237.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8685
200.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13341
181.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17416
85.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3598
288.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12945
401.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8825
264.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9602
39.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14871
462.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9965
766.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12926
379.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6401
63.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13312
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12978
410.9 Kpixels/sec |