| User | akramalhawsawi |
| Upload Date | December 02 2025 10:44 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A354) |
| Model | Mac15,12 |
| Model ID | Mac15,12 |
| Motherboard | Mac15,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3136 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2962
425.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2953
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3233
66.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3150
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2868
38.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4001
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2979
238.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2932
90.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2556
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2797
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3721
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3737
287.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3630
106.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3648
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2638
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3143
99.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11338 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8972
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12495
75.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12292
251.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12665
292.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13235
179.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16617
81.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3745
299.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14840
459.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9691
290.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12139
50.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16195
504.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12111
931.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12556
368.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8046
79.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13616
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13183
417.4 Kpixels/sec |