| Upload Date | December 02 2025 10:31 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus OPD2413 |
| Model ID | OnePlus OPD2413 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.17 GB |
| Single-Core Score | 3081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2513
360.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2394
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3391
69.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3174
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3097
42.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3994
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2700
216.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3016
93.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3472
103.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2862
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3095
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3292
253.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3678
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3342
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2812
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3029
95.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9743 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5988
859.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9627
58.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10930
223.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12672
292.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12450
169.0 images/sec |
|
|
Clang
|
17240
84.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3023
242.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13464
417.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7982
238.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9419
39.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11689
363.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10113
777.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10481
307.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7473
74.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13856
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11468
363.1 Kpixels/sec |