| Upload Date | December 02 2025 09:12 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 16.0 (Build 25A5279m) |
| Model | MacBook Pro (13-inch, 2022) |
| Model ID | Mac14,7 |
| Motherboard | Mac14,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2672 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2557
367.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2602
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2689
55.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2643
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2375
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3374
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2498
200.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2507
77.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2303
68.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2365
9.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3178
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3269
251.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3088
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3088
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2135
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2754
87.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9865 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7932
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10603
63.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11106
227.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11075
255.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11680
158.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16060
79.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3262
261.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12355
382.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8271
247.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9792
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13093
407.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10600
815.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12103
355.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6870
68.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11348
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11163
353.4 Kpixels/sec |