| Upload Date | December 02 2025 09:11 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2961 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2941
422.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2884
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3015
61.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2933
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2661
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3708
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2695
215.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2752
85.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2421
72.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2596
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3497
108.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3601
276.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3286
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3702
36.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2510
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2976
94.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6411
920.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8899
53.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8439
172.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7836
180.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8073
109.6 images/sec |
|
|
Clang
|
10199
50.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3123
250.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8364
259.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5912
176.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6423
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10133
315.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8142
626.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8398
246.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7999
79.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8059
7.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8039
254.5 Kpixels/sec |