| Upload Date | December 02 2025 06:38 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | SHARP A401SH |
| Model ID | SHARP A401SH |
| Motherboard | Orga |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 1.90 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.61 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.09 GB |
| Single-Core Score | 1843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1575
226.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1560
9.40 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2210
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2112
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1782
24.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2263
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1789
143.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1802
55.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1948
58.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1777
7.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2058
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1469
112.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1940
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1925
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1410
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1990
63.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5040 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3789
544.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5335
32.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7355
150.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7521
173.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6034
81.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5772
28.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1939
155.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6753
209.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3855
115.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3937
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6543
203.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3816
293.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5007
146.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5119
50.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5572
5.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6464
204.7 Kpixels/sec |